Venom 2 Türkçe Dublaj
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.2 IMDB Puanı 53 Görüntülenme

Venom 2 Türkçe Dublaj

Venom 2 Türkçe Dublaj farklı bir yaklaşım getirerek çözeceklerini, belki de çözemeyeceklerini, bekleyip venom 2 altyazılı izle hep eş güdümlü göreceğiz. Venom 2: Let There Be Carnage araştırması sizlerle. Tom Hardy‘li anti kahramanın devam serüvensı, ilk filmine göre nasıldı? Beklentiye değdi mi? İşte Zehirli Öfke 2‘ye dair çeşitli bir yazı.

Kana susamış bir uzaylının komedyen olmaya istek etmesi, üstünde düşününce komik fikirlere gebe olabilir ama mevzumuz Venom 2: Let There Be Carnage olunca durum pek bu tür değil ne yazık ki. Çünkü ne Venom’dan beklediğimiz bu ne de Venom filmlerinin becerebildiği şey bu.

Venom karakterini Spider-Man’den ayrı ve bağımsız bir şekilde yaratıp ele alabilmek zaten içerisinden çıkılması zor sorunlar meydana çıkarıyordu. Spider-Man’siz bir Carnage filmi için de durum daha iyi bir hale gelmemiş. Hatta Spider-Man 3 filminin Venom’u harcadığı gibi Venom 2’nin de Carnage’ı harcadığını kolaylıkla ileri vakitbiliriz, üzülerek…

Şimdi uzun bir araştırmaya başlıyoruz. Buradan sonra yazacaklarımızın hem çizgi Romanlar hem de filmden SPOILER içereceğini belirtelim.

Venom Zehirli Öfke 2 Türkçe Dublaj İzle İnceleme

Çizgi Romanlardan herkezin bildiği üzere Eddie Brock hapishanede kısa bir vakit seri katil Cletus Kasady ile aynı hücreyi paylaşır. Bu sırada Venom symbiot’u kendine geri döner ve hapisten kaçarlar. Ancak ömründe bir kez yumurtlayabilen symbiot, kaçmadan önce hücrede bir yumurta bırakır ve bunu Eddie Brock’a söyleme gerekçesi duymaz. Bu yumurtadan çıkan symbiot ise Kasady’ye bulaşır. Kasady’nin vahşi bir tabiatı bulunan dişi symbiot’u Kasady’nin kana susamış yapısıyla birleştiğinde son derece uysal ve itaatkâr bir symbiot’tur ve kendisini cani katil Kasady’nin yönlendirmesine bırakır. Carnage, Spider-Man’den de Venom’dan da çok daha kuvvetli bir varlıktır ve onu yenebilmek için iki düşmanın güçlerini birleştirmesi lazım olur. Filmde ise Kasady Eddie’yi ısırıyor ve küçük bir ısırıktan geçtiğimiz bir damla uzaylı materyali sahibi olan kan anlar içerisinde Venom’dan kuvvetli bir symbiot halini alıyor.

Eddie Brock’un tutarsız karakteri ilk filmde bulunduğu gibi ikinci filmde de kendisini gösteriyor. Mesela ben bu adam bir kaybeden mi yoksa kazanan mı, hâlâ anlamadım. Venom’dan önce de hadiseler çözüp kariyerinde hızla yükselmiş, iş bitirici, başarılı, aranan bir acar gazeteci/muhabirken, aynı anda apartmanda gürültü yapan komşusunu bile uyaramayan birisi. Symbiot ile birleşiminden sonra ise her şeyi batıran, Venom olmadan hiçbir hadiyi çözemeyen, kendi başına kahramanlık gösteremeyen tam bir aptal. Bu adam en başta o kariyerde nasıl yükselmişti ki?

Üzerine bir kostüm, bir zırh, bir güç eklenmiş karakterlerin, o şey olmaksızın nasıl bir karaktere sahip oldukları MCU’da hep ana mevzulardan biridir. Tony Stark zırhı olmadan da iyi biri değilse o zırhı hak etmediğini zor yoldan öğrenmek mecburiyetinde kalmıştır. Bunu Spider-Man’e de öğretir. Steve Rogers zaten en başından farkındadır. Eddie Brock’ta ise iki film vakitsince en küçük bir karakter gelişimi gözlemlemiyoruz ne yazık ki. Ortada Spider-Man olmadığı için bir intikam hikâyesi yok ve Venom kötü adamlık yapmıyor. Venom sokağa çıkıp Spider-Man gibi kahramanlık da yapmıyor, bu tür bir motivasyonu yok. Peki Venom ne yapıyor? İki film vakitsince öyle ortada dbulunanıyor. Bir MCU hikâyesinde, Spider-Man ve Venom bir araya gelerek Carnage’ı yenecekken, bu filmde Eddie Brock ve symbiot bir araya gelerek yeniyorlar. İkisinin de birbiri olmadan “başarılı” olamamasının bize tam olarak ne söylemesi gerekiyor? Kendini hayat karşısında güçsüz hisseden bir izleyicide asla ulaşamayacağı bir güç özlemini daha yüksek körüklemekten diğer bir işe yarıyor mu? Çünkü filmin mesajı dümdüz bu: Eğer Eddie Brock gibi biriysen özel bir gücün olmadan başarılı olamazsın. Ve merak ediyorum gelecekte MCU’da bir Venom görürsek orada gene bu aynı hadiseleri doğru şekilde bir daha çekecekler mi? O vakit bu filmlere ne olacak, bu evren bu tür yarım şekilde devam edecek mi?

Venom 2 İzle Türkçe Dublaj 1080p Karakterleri

Eddie Brock ile symbiot’un temassi, “bir kavgayla ayrılıp farklı işler deneyip başarısız olduktan sonra, birbirlerine gereksinimleri bulunduğunu anlayarak barışan süper ikili” klişesi çevresinde dönüyor. Bu eski klişe işe yarıyor tabii ki. Ortaya komik sahneler çıkıyor. Venom çocuksu, ayrı bir karaktere dönüşüyor. Peki karakter bu tür bir şey mi derseniz, değil. Ama bu tür pahalı filmler yapan insanlar bu filmi olası bulunan en çok sayıda insanın izlemesini istiyorlar. Bunun için de yalnızca çizgi Roman okurlarına ya da daha üst seviye beklentisi bulunan sinema izleyicisine değil, en ortalama kitleye, yani herkese hitap etmeye çalışıyorlar. Herkese hitap etmek için içine her şeyi dolduruyorlar. Ortaya çok ortalama bir film çıkıyor. Filmi çok sayıda insan izliyor ve güzel bir hasılat yapıyor ama “en ortalama” ve hasılatlı film her vakit “en iyi film” olmuyor işte.

Filmde bir de Eddie’nin eski sevgilisi Anne’in nişanlısı var ki bu adamcağız filmde Venom’dan daha çok kahramanlık yapıyor, günü kurtarmak için Eddie’den çok daha yüksek çalışıyor. Adam symbiot’ların zayıf yönlerinin ateş ve ses bulunduğunu öğrenmiş, Carnage’ı yakmaya çalışırken, Eddie “madem milyon dolarlık görsel efektlerim var, o vakit hadi sümük savaşı!” deyip Carnage ile güreşe tutuşuyor. Epey uzun bir vakit pahalı dövüş sahneleri izliyoruz ama birbirlerine tam da zarar veremeyeceklerini herkezin bildiği için bunun bir manası olmuyor. Arada “sanki zarar verebilirler gibi de ya” falan derken hadiseler nihayete bağlanıyor ve kurtuluyoruz.

Film vakitsince symbiot’un açlığı ve Eddie’nin insan öldürmeye karşı duran iradesi mevzusu işlenirken, Kasady’nin symbiot’unun açlığı ve Kasady’nin öldürmekten çekincesi olmaması bir yana, öldürmeye açlığı olması birleştiğinde meydana adına yakışır bir şekilde tam bir kan banyosu çıkmasını beklememiz lazım olur değil mi? Biz Carnage’ın şehre dalıp önüne geleni yiyerek hem symbiot’un hem de Kasady’nin açlığını doyuracağını zannederken film bunu tamamıyla unutuyor ve Kasady evlenmek için kiliseye gidiyor. Şimdi nerede kaldı Carnage, nerede kaldı symbiot’un açlığı? Carnage’ın film vakitsince tek yaptığı (hapisten kaçarken öldürdüğü görevlileri saymazsak) arabaları tutup birbirine çarpmak ve fırlatmaktan ibaret. Film vakitsince Venom symbiot’unun açlığı ana mevzu olmasa bu durum bu kadar göze batar mıydı? Gene batardı. Çünkü bu karakterin adı “araba ezici” değil, katliam. Filmde katliam göstermek istemiyorsanız belki de filminize Katliam isimli bir karakter koymamalısınız.

“Film vakitsince” deyip duruyorum ama Carnage’ın ömrü hepimizin beklediğinden ve bu tür bir karakter için gerekenden çok daha kısa sürdü.

Çizgi Romanlarda Kasady’nin symbiot’u diğer bir sürü taşıyıcıya da bulaşır. Ancak sonucunda Kasady mide kanseri bulunduğu için symbiot’tan ayrılırsa ölecek durumdadır. Bu yüzden Carnage Cosmic hikâyesinde Silver Surfer bu ikiliyi günahlarıyla yüzleşecekleri özel bir hücreye kapatır ve Kasady’nin yaşamasına izin verilir. Böylece Kasady çok uzun bir cezaya da mahkûm edilmiş olur.

Filmde ise filmin %50 sinde meydana çıkan Carnage symbiot’u, filmin sonucunda Venom yönünden yenmek suretiyle (bayağı, ağız yolu ile) yok ediliyor. Herhangi bir sıhhat sıkıntısı olmayan Kasady de derhal arkasından onunla aynı kaderi paylaşıyor. Böylece Marvel’ın koskoca Carnage karakteri yarım film vakitsinde bize veda etmiş oluyor.

Venom 2 Altyazılı izle İkinci serüven

İkinci serüven bunun dışında bir sürü netlikten uzak karakter motivasyonunun sıkıntısını çekiyor. Mesela, Eddie’nin eski sevgilisi Anne ile aralarındaki temas neydi? Neden Eddie’yi çağırıp evleneceğini söyledi? Market işleten bayan niçin Venom ile duygusal bir bağa sahip? İlk filmin sonuna sırf kendisini haraca bağlamaya gelen serseriden kurtardığından kaynaklı bulunduğunu bir an için düşünelim. Venom ilk filmin sonucunda bayanı marketinin ortasında başsız bir cesetle çok zor bir durumda bırakıp gitmişti. Kadın her nasılsa bu işi örtbas etmeyi başarmış (oha.) ve Eddie’yi bu mevzuda kendine borçlu görüyor. Ortada Venom symbiot’una sarılmasını gerektirecek ne yaşandığı ise belli değil. Cletus Kasady hapisten kaçmak istiyorken niçin durup dururken Eddie Brock ile görüşmek istedi? Bu durum ona ne çıkar sağlayacaktı ki? Gazete yolu ile sevgilisine selam göndermek dışında koca bir hiç. Tersine, Venom’un Kasady’nin öldürdüğü insanların bedenlerini gömdüğü yeri çözmesiyle idama mahkûm oldu. Filmin sonucunda Eddie Brock’un ısrarla niçin kendisiyle görüşmek istediğini sormasıyla da öğrendik ki niyeti yalnızca “arkadaş olmak” imiş. Buradan benim anladığım şey, tek bir bireyin aynı anda filmin prodüktörlüğünü, oyunculuğunu, karakter seslendirmesini ve senaristliğini yapmaması gerektiği oldu.

Filminin En Önemli Sahnesi Jenerik Sonrası Geliyor

Filmin bitiş yazıları aktıktan sonra görünen sahneyle gördük ki, Venom 2’nin sonu Spider-Man: Far From Home’un sonuna bağlanıyor. Böylece No Way Home filminde Venom’un da yer alacağı kesinleşmiş oldu. Bütün bu hadiseler sonucunda, Venom kendi evrenine dönerken belki bir olasılık symbiot’tan bir parça Marvel evreninde kalabilir diye düşünebiliriz. Ancak bu durum bamdiğer yeni problemleri yanında getiriyor.

Bildiğimiz üzere Spider-Man: No Way Home, sevdiğimiz birçok karakteri bir MCU hikâyesi altında tekrar ekrana getirecek. Merak ettiğim nokta ise Marvel’ın “nasılsa bu karakterlerle bir film yaptık, bir daha yapmaya gerek yok” deyip demeyeceği. Derlerse, gelecek filmlerde, Marvel evreninde o evrenin kendi Venom’unu, Carnage’ını, Doctor Octopus’unu, Green Goblin’ini göremeyiz. No Way Home’da gördüğümüzle kalırız. Bunu da istemeyiz zira şunlar farklı evrenlerin Doctor Octopus’u ya da Green Goblin’i. Demeseler ve bu sayede MCU’nun kendi Doctor Octopus’unu, Green Goblin’ini gelecek filmlerde görsek, bu sefer de meydana şu şekilde enteresan bir durum çıkacak: Peter Parker gelecekte örnek olarak Otto Octavius isimli bir bilim insanıyla tanıştığında, onun gelecekte Doc Oc olacağını bilecek. Yani MCU’nun bu karakterleri şimdilik kendisi yaratmamışken diğer evrenlerden benzerlerini getirmesi acayip durumlara gebe.

Venom filminde Spider-Man’in yer almamasıyla

Bu durumun bir aynısı de ilk Venom filminde Spider-Man’in yer almamasıyla, Venom’un tamamıyla Spider-Man’den ayrı bir şekilde hikâyeleştirilmesinde yaşandı. Oysa Spider-Man ve Eddie Brock arasındaki çekişme çok girift bir mücadeledir. Eddie’nin ve Venom’un motivasyonunu yaratan şey Peter Parker ile arasındaki hadiselerdır. “Sen de loser’sın ben de Eddie” söylemi değil. Peter Parker ve Eddie Brock’un arasındaki bu bağı tamamıyla es geçerek bir Venom yaratmak zaten ilk filmin potansiyelini çok aşağı çeken, Venom’u amaçsız bırakan, yerine yeni bir şey de koyamadıkları bir durumdu. Artık top MCU’da. Bütün bu Venom sıkıntısına nasıl farklı bir yaklaşım getirerek çözeceklerini, belki de çözemeyeceklerini, bekleyip hep eş güdümlü göreceğiz. Venom 2 Türkçe Dublaj filmi için yorumlarınız bizim için önemli.

Film izle sitemizden İnfinite izle filmini izlemenizi tavsiye ediyoruz.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Venom 2 Türkçe Dublaj farklı bir yaklaşım getirerek çözeceklerini, belki de çözemeyeceklerini, bekleyip venom 2 altyazılı izle hep eş güdümlü göreceğiz. Venom 2: Let There Be Carnage araştırması sizlerle. Tom Hardy‘li anti kahramanın devam serüvensı, ilk filmine göre nasıldı? Beklentiye değdi mi? İşte Zehirli Öfke 2‘ye dair çeşitli bir yazı.

  Kana susamış bir uzaylının komedyen olmaya istek etmesi, üstünde düşününce komik fikirlere gebe olabilir ama mevzumuz Venom 2: Let There Be Carnage olunca durum pek bu tür değil ne yazık ki. Çünkü ne Venom’dan beklediğimiz bu ne de Venom filmlerinin becerebildiği şey bu.

  Venom karakterini Spider-Man’den ayrı ve bağımsız bir şekilde yaratıp ele alabilmek zaten içerisinden çıkılması zor sorunlar meydana çıkarıyordu. Spider-Man’siz bir Carnage filmi için de durum daha iyi bir hale gelmemiş. Hatta Spider-Man 3 filminin Venom’u harcadığı gibi Venom 2’nin de Carnage’ı harcadığını kolaylıkla ileri vakitbiliriz, üzülerek…

  Şimdi uzun bir araştırmaya başlıyoruz. Buradan sonra yazacaklarımızın hem çizgi Romanlar hem de filmden SPOILER içereceğini belirtelim.

  Venom Zehirli Öfke 2 Türkçe Dublaj İzle İnceleme

  Çizgi Romanlardan herkezin bildiği üzere Eddie Brock hapishanede kısa bir vakit seri katil Cletus Kasady ile aynı hücreyi paylaşır. Bu sırada Venom symbiot’u kendine geri döner ve hapisten kaçarlar. Ancak ömründe bir kez yumurtlayabilen symbiot, kaçmadan önce hücrede bir yumurta bırakır ve bunu Eddie Brock’a söyleme gerekçesi duymaz. Bu yumurtadan çıkan symbiot ise Kasady’ye bulaşır. Kasady’nin vahşi bir tabiatı bulunan dişi symbiot’u Kasady’nin kana susamış yapısıyla birleştiğinde son derece uysal ve itaatkâr bir symbiot’tur ve kendisini cani katil Kasady’nin yönlendirmesine bırakır. Carnage, Spider-Man’den de Venom’dan da çok daha kuvvetli bir varlıktır ve onu yenebilmek için iki düşmanın güçlerini birleştirmesi lazım olur. Filmde ise Kasady Eddie’yi ısırıyor ve küçük bir ısırıktan geçtiğimiz bir damla uzaylı materyali sahibi olan kan anlar içerisinde Venom’dan kuvvetli bir symbiot halini alıyor.

  Eddie Brock’un tutarsız karakteri ilk filmde bulunduğu gibi ikinci filmde de kendisini gösteriyor. Mesela ben bu adam bir kaybeden mi yoksa kazanan mı, hâlâ anlamadım. Venom’dan önce de hadiseler çözüp kariyerinde hızla yükselmiş, iş bitirici, başarılı, aranan bir acar gazeteci/muhabirken, aynı anda apartmanda gürültü yapan komşusunu bile uyaramayan birisi. Symbiot ile birleşiminden sonra ise her şeyi batıran, Venom olmadan hiçbir hadiyi çözemeyen, kendi başına kahramanlık gösteremeyen tam bir aptal. Bu adam en başta o kariyerde nasıl yükselmişti ki?

  Üzerine bir kostüm, bir zırh, bir güç eklenmiş karakterlerin, o şey olmaksızın nasıl bir karaktere sahip oldukları MCU’da hep ana mevzulardan biridir. Tony Stark zırhı olmadan da iyi biri değilse o zırhı hak etmediğini zor yoldan öğrenmek mecburiyetinde kalmıştır. Bunu Spider-Man’e de öğretir. Steve Rogers zaten en başından farkındadır. Eddie Brock’ta ise iki film vakitsince en küçük bir karakter gelişimi gözlemlemiyoruz ne yazık ki. Ortada Spider-Man olmadığı için bir intikam hikâyesi yok ve Venom kötü adamlık yapmıyor. Venom sokağa çıkıp Spider-Man gibi kahramanlık da yapmıyor, bu tür bir motivasyonu yok. Peki Venom ne yapıyor? İki film vakitsince öyle ortada dbulunanıyor. Bir MCU hikâyesinde, Spider-Man ve Venom bir araya gelerek Carnage’ı yenecekken, bu filmde Eddie Brock ve symbiot bir araya gelerek yeniyorlar. İkisinin de birbiri olmadan “başarılı” olamamasının bize tam olarak ne söylemesi gerekiyor? Kendini hayat karşısında güçsüz hisseden bir izleyicide asla ulaşamayacağı bir güç özlemini daha yüksek körüklemekten diğer bir işe yarıyor mu? Çünkü filmin mesajı dümdüz bu: Eğer Eddie Brock gibi biriysen özel bir gücün olmadan başarılı olamazsın. Ve merak ediyorum gelecekte MCU’da bir Venom görürsek orada gene bu aynı hadiseleri doğru şekilde bir daha çekecekler mi? O vakit bu filmlere ne olacak, bu evren bu tür yarım şekilde devam edecek mi?

  Venom 2 İzle Türkçe Dublaj 1080p Karakterleri

  Eddie Brock ile symbiot’un temassi, “bir kavgayla ayrılıp farklı işler deneyip başarısız olduktan sonra, birbirlerine gereksinimleri bulunduğunu anlayarak barışan süper ikili” klişesi çevresinde dönüyor. Bu eski klişe işe yarıyor tabii ki. Ortaya komik sahneler çıkıyor. Venom çocuksu, ayrı bir karaktere dönüşüyor. Peki karakter bu tür bir şey mi derseniz, değil. Ama bu tür pahalı filmler yapan insanlar bu filmi olası bulunan en çok sayıda insanın izlemesini istiyorlar. Bunun için de yalnızca çizgi Roman okurlarına ya da daha üst seviye beklentisi bulunan sinema izleyicisine değil, en ortalama kitleye, yani herkese hitap etmeye çalışıyorlar. Herkese hitap etmek için içine her şeyi dolduruyorlar. Ortaya çok ortalama bir film çıkıyor. Filmi çok sayıda insan izliyor ve güzel bir hasılat yapıyor ama “en ortalama” ve hasılatlı film her vakit “en iyi film” olmuyor işte.

  Filmde bir de Eddie’nin eski sevgilisi Anne’in nişanlısı var ki bu adamcağız filmde Venom’dan daha çok kahramanlık yapıyor, günü kurtarmak için Eddie’den çok daha yüksek çalışıyor. Adam symbiot’ların zayıf yönlerinin ateş ve ses bulunduğunu öğrenmiş, Carnage’ı yakmaya çalışırken, Eddie “madem milyon dolarlık görsel efektlerim var, o vakit hadi sümük savaşı!” deyip Carnage ile güreşe tutuşuyor. Epey uzun bir vakit pahalı dövüş sahneleri izliyoruz ama birbirlerine tam da zarar veremeyeceklerini herkezin bildiği için bunun bir manası olmuyor. Arada “sanki zarar verebilirler gibi de ya” falan derken hadiseler nihayete bağlanıyor ve kurtuluyoruz.

  Film vakitsince symbiot’un açlığı ve Eddie’nin insan öldürmeye karşı duran iradesi mevzusu işlenirken, Kasady’nin symbiot’unun açlığı ve Kasady’nin öldürmekten çekincesi olmaması bir yana, öldürmeye açlığı olması birleştiğinde meydana adına yakışır bir şekilde tam bir kan banyosu çıkmasını beklememiz lazım olur değil mi? Biz Carnage’ın şehre dalıp önüne geleni yiyerek hem symbiot’un hem de Kasady’nin açlığını doyuracağını zannederken film bunu tamamıyla unutuyor ve Kasady evlenmek için kiliseye gidiyor. Şimdi nerede kaldı Carnage, nerede kaldı symbiot’un açlığı? Carnage’ın film vakitsince tek yaptığı (hapisten kaçarken öldürdüğü görevlileri saymazsak) arabaları tutup birbirine çarpmak ve fırlatmaktan ibaret. Film vakitsince Venom symbiot’unun açlığı ana mevzu olmasa bu durum bu kadar göze batar mıydı? Gene batardı. Çünkü bu karakterin adı “araba ezici” değil, katliam. Filmde katliam göstermek istemiyorsanız belki de filminize Katliam isimli bir karakter koymamalısınız.

  “Film vakitsince” deyip duruyorum ama Carnage’ın ömrü hepimizin beklediğinden ve bu tür bir karakter için gerekenden çok daha kısa sürdü.

  Çizgi Romanlarda Kasady’nin symbiot’u diğer bir sürü taşıyıcıya da bulaşır. Ancak sonucunda Kasady mide kanseri bulunduğu için symbiot’tan ayrılırsa ölecek durumdadır. Bu yüzden Carnage Cosmic hikâyesinde Silver Surfer bu ikiliyi günahlarıyla yüzleşecekleri özel bir hücreye kapatır ve Kasady’nin yaşamasına izin verilir. Böylece Kasady çok uzun bir cezaya da mahkûm edilmiş olur.

  Filmde ise filmin %50 sinde meydana çıkan Carnage symbiot’u, filmin sonucunda Venom yönünden yenmek suretiyle (bayağı, ağız yolu ile) yok ediliyor. Herhangi bir sıhhat sıkıntısı olmayan Kasady de derhal arkasından onunla aynı kaderi paylaşıyor. Böylece Marvel’ın koskoca Carnage karakteri yarım film vakitsinde bize veda etmiş oluyor.

  Venom 2 Altyazılı izle İkinci serüven

  İkinci serüven bunun dışında bir sürü netlikten uzak karakter motivasyonunun sıkıntısını çekiyor. Mesela, Eddie’nin eski sevgilisi Anne ile aralarındaki temas neydi? Neden Eddie’yi çağırıp evleneceğini söyledi? Market işleten bayan niçin Venom ile duygusal bir bağa sahip? İlk filmin sonuna sırf kendisini haraca bağlamaya gelen serseriden kurtardığından kaynaklı bulunduğunu bir an için düşünelim. Venom ilk filmin sonucunda bayanı marketinin ortasında başsız bir cesetle çok zor bir durumda bırakıp gitmişti. Kadın her nasılsa bu işi örtbas etmeyi başarmış (oha.) ve Eddie’yi bu mevzuda kendine borçlu görüyor. Ortada Venom symbiot’una sarılmasını gerektirecek ne yaşandığı ise belli değil. Cletus Kasady hapisten kaçmak istiyorken niçin durup dururken Eddie Brock ile görüşmek istedi? Bu durum ona ne çıkar sağlayacaktı ki? Gazete yolu ile sevgilisine selam göndermek dışında koca bir hiç. Tersine, Venom’un Kasady’nin öldürdüğü insanların bedenlerini gömdüğü yeri çözmesiyle idama mahkûm oldu. Filmin sonucunda Eddie Brock’un ısrarla niçin kendisiyle görüşmek istediğini sormasıyla da öğrendik ki niyeti yalnızca “arkadaş olmak” imiş. Buradan benim anladığım şey, tek bir bireyin aynı anda filmin prodüktörlüğünü, oyunculuğunu, karakter seslendirmesini ve senaristliğini yapmaması gerektiği oldu.

  Filminin En Önemli Sahnesi Jenerik Sonrası Geliyor

  Filmin bitiş yazıları aktıktan sonra görünen sahneyle gördük ki, Venom 2’nin sonu Spider-Man: Far From Home’un sonuna bağlanıyor. Böylece No Way Home filminde Venom’un da yer alacağı kesinleşmiş oldu. Bütün bu hadiseler sonucunda, Venom kendi evrenine dönerken belki bir olasılık symbiot’tan bir parça Marvel evreninde kalabilir diye düşünebiliriz. Ancak bu durum bamdiğer yeni problemleri yanında getiriyor.

  Bildiğimiz üzere Spider-Man: No Way Home, sevdiğimiz birçok karakteri bir MCU hikâyesi altında tekrar ekrana getirecek. Merak ettiğim nokta ise Marvel’ın “nasılsa bu karakterlerle bir film yaptık, bir daha yapmaya gerek yok” deyip demeyeceği. Derlerse, gelecek filmlerde, Marvel evreninde o evrenin kendi Venom’unu, Carnage’ını, Doctor Octopus’unu, Green Goblin’ini göremeyiz. No Way Home’da gördüğümüzle kalırız. Bunu da istemeyiz zira şunlar farklı evrenlerin Doctor Octopus’u ya da Green Goblin’i. Demeseler ve bu sayede MCU’nun kendi Doctor Octopus’unu, Green Goblin’ini gelecek filmlerde görsek, bu sefer de meydana şu şekilde enteresan bir durum çıkacak: Peter Parker gelecekte örnek olarak Otto Octavius isimli bir bilim insanıyla tanıştığında, onun gelecekte Doc Oc olacağını bilecek. Yani MCU’nun bu karakterleri şimdilik kendisi yaratmamışken diğer evrenlerden benzerlerini getirmesi acayip durumlara gebe.

  Venom filminde Spider-Man’in yer almamasıyla

  Bu durumun bir aynısı de ilk Venom filminde Spider-Man’in yer almamasıyla, Venom’un tamamıyla Spider-Man’den ayrı bir şekilde hikâyeleştirilmesinde yaşandı. Oysa Spider-Man ve Eddie Brock arasındaki çekişme çok girift bir mücadeledir. Eddie’nin ve Venom’un motivasyonunu yaratan şey Peter Parker ile arasındaki hadiselerdır. “Sen de loser’sın ben de Eddie” söylemi değil. Peter Parker ve Eddie Brock’un arasındaki bu bağı tamamıyla es geçerek bir Venom yaratmak zaten ilk filmin potansiyelini çok aşağı çeken, Venom’u amaçsız bırakan, yerine yeni bir şey de koyamadıkları bir durumdu. Artık top MCU’da. Bütün bu Venom sıkıntısına nasıl farklı bir yaklaşım getirerek çözeceklerini, belki de çözemeyeceklerini, bekleyip hep eş güdümlü göreceğiz. Venom 2 Türkçe Dublaj filmi için yorumlarınız bizim için önemli.

  Diğer Adları:

  Venom 2 Türkçe Dublaj

  Yayın Tarihi:

  2021

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?